петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 154
home Фудбал

Ова светот се уште го нема видено- Кутињо се крштеваше во када во својот стан, но во неа не легна сам! Еве со кого (ФОТО)

Ова светот се уште го нема видено- Кутињо се крштеваше во када во својот стан, но во неа не легна сам! Еве со кого (ФОТО)

Фелипе Кутињо , најскапиот играч во историјата на Барселона, кој оваа сезона игра како позајмен фудбалер во Бајерн, се крсти во када во неговиот стан во Минхен.

Крштевката ја изврши бразилскиот свештеник Тиаго Брунет, кој дошол во Минхен од Мајами, каде што живее, за да ги крсти Кутињо, неговата сопруга и куќната помошничка.

Кутињо се пресели од Ливерпул во Барселона во јануари со рекордна отштета од 140 милиони евра. Но, тој не се наметна во клуб каде е најскап фудбалер во историјата, па летово беше  префрлен на едногодишна позајмица во Баерн.

Германскиот шампион му плати 8,5 милиони евра , а следното лето може да го откупи за 120 милиони евра.