вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 59
home Фудбал

Ова ретко му се случува: Промашениот зицер на Халанд против Бешикташ (ВИДЕО)

Ова ретко му се случува: Промашениот зицер на Халанд против Бешикташ (ВИДЕО)

Тимот на Борусија Дортмунд оваа вечер дојде до посакуваната цел и славеше над Бешикташ со 2-1 во првиот меч од новата сезона во Лигата на шампионите.

Стрелци за „милионерите“ беа Ерлинг Халанд и Џуд Белингем, но пред да ја начнат мрежата на домаќините гостите од Германија промашија зицер преку нивниот најопасен напаѓач. Имено Халанд се најде во одлична позиција по додавањето на Мален, меѓутоа реагираше лошо и не успеа да реализира на празен гол.

Локални избори 2021