четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 115
home Фудбал

Ова не можевте да го видите на ТВ екраните: Прекинот на финалето беше поради навивач кој влетал на теренот (ВИДЕО)

Ова не можевте да го видите на ТВ екраните: Прекинот на финалето беше поради навивач кој влетал на теренот (ВИДЕО)

Вчерашното финале меѓу Англија и Италија, во вториот дел беше во прекин неколку минути, според правилата на УЕФА телевизијата која го правеше преносот не го покажа навивачот кој влета на теренот.

Вистинско шоу на теренот на Вембли, навивач влета на теренот, судијата го прекина мечот, ова неможевте да го видите во дирекниот пренос.

Коронавирус