понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 160
home Фудбал

ОВА НЕ ГО ВИДОВТЕ НА ТВ: Навивач влета на теренот, обезбедувањето го совлада (ФОТО)

ОВА НЕ ГО ВИДОВТЕ НА ТВ: Навивач влета на теренот, обезбедувањето го совлада (ФОТО)

Необична сцена се случи на теренот пред почеток на натпреварот меѓу Германија и Унгарија додека се интонираа химните.

Еден гледач, влета на теренот со знаме во боите на виножитото.

Застана пред фудбалерите го крена знамето во воздух, по што следуваше реакцијата на обезбедувањето кое го собори на под и го изнесе од теренот.

Коронавирус