четврток, 15. април 2021. Вести денес: 164
home Фудбал

Ова го можат само најдобрите: Маестрален погодок на Горан Пандев од речиси половина терен (ВИДЕО)

Ова го можат само најдобрите: Маестрален погодок на Горан Пандев од речиси половина терен (ВИДЕО)

Екипата на Џенова води со 0-2 по првото полувреме на гостувањето кај Лече, а стрелец на првиот гол за гостите беше македонскиот репрезентативен капитен, Горан Пандев.

Пандев одлично ја искористи грешката на противничкиот голман Габриел, кој излезе од својот гол во обид да интервенира пред Пинамонти, но топката стигна само до Пандев кој од 40-тина метри погоди за водство на својот тим.

Во судиското продолжение од првиот дел Џенова поведе и со 0-2, а прецизен од белата точка беше Кришито.

Коронавирус