петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 164
home Фудбал

Ова е докторот херој кој го спаси голманот на Вардар и спречи трагедија (ФОТО)

Ова е докторот херој кој го спаси голманот на Вардар и спречи трагедија (ФОТО)

Како што веќе јавија домашните медиуми, вчера на мечот од пионерската лига помеѓу Њу Старс и Вардар за влакно било избегната трагедија. По еден остар старт, голманот на Вардар, Кристијан Китановски загубил свест, се струполил на теренот и речиси бил мртов.

Сепак, благодарение на брзата и присебна реакција на докторот на Њу Старс, тој бил вратен во живот и итно пренесен во болница од каде по детални прегледи е пуштен на домашно лекување.

Докторот кој го спасил младото момче е Јордан Манасиевски, специалист кардиолог кој работи како клупски доктор во Њу Старс, јавува Спортклуб.мк.

Коронавирус