среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 27
home Фудбал

ОВА БОЛЕШЕ: Најостриот прекршок во историјата на фудбалот (ВИДЕО)

ОВА БОЛЕШЕ: Најостриот прекршок во историјата на фудбалот (ВИДЕО)

Најостриот прекршок во историјата на фудбалот е реализиран од францускиот бек во екипата Дуделангж на натпреварот игран во Унгарија во рамките на квалификации за Лигата на шампиони.

Брајан Мелисе со „кунг фу“ удар, во 93 минута го срамни за земја Мате Паткаин од Видеотон.

Клубот од Луксембург беше елеминиран од Унгарците со вкупен резултат 3:2.

Коронавирус