вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 82
home Фудбал

Отворена Лигата на шампионите, постигнат првиот гол: Вистинска мајсторија на Лионел Меси од слободен удар (ВИДЕО)

Отворена Лигата на шампионите, постигнат првиот гол: Вистинска мајсторија на Лионел Меси од слободен удар (ВИДЕО)

Она што сите фудбалски фанови долго го очекуваа, конечно започна, денеска со натпреварите меѓу Барселона- ПСВ и Интер- Тотенхем, отворена е новата сезона во Лигата на шампионите.

Прв стрелец во оваа сезона е ѕвездата на Барселона, Лионел Меси и тоа на каков начин. Меси постигна мајсторски гол од слободен удар во 32 минута и донесе предност од 1:0 за својата Барселона.

Погледнете ја мајсторијата на Лионел Меси:

Коронавирус