понеделник, 20. март 2023. Вести денес: 121
home Фудбал

Откриено е што се случувало утрово: Астори не се појавил на доручек, а последен го видел…

Откриено е што се случувало утрово: Астори не се појавил на доручек, а последен го видел…

Фиорентина официјално соопшти дека нивниот капитен Давиде Астори бил пронајден мртов во хотелска соба ова утро, а тоа предизвика шок кај јавноста.

Италијанецот наполни 31 година во јануари и беше во хотелот во Удинезе со остатокот на екипата пред денешната средба против Удинезе.

„Давиде не се појави на доручек во 9.30, а обично беше прв кој пристигнува на него. Поради тоа играчите заминаа да го проверат. Давиде спиеше сам во соба. Не ја знаеме причината за смртта. Полициски службеник дојде и телото е префрлено на аутопсија, која ќе биде направена денес. Немаме повеќе детали. Последен кој го виде Давиде беше Марко Спортиело. Некои играчи спијат сами во собите, а некои во парови. Неговото семејство го известивме преку телефон додека неговата сопруга ја посетија нашите директори“, вели портпаролот на клубот Артуро Мастронарди.

sport1.mk

loading...