петок, 9. декември 2022. Вести денес: 57
home Фудбал

Освен Пандев уште двајца репрезентативци се повлекоа од националниот тим

Освен Пандев уште двајца репрезентативци се повлекоа од националниот тим

Капитенот на фудбалска репрезентација Горан Пандев попладнево го одигра последниот натпревар за македонската репрезентација. Неговото испрќање го обиколи светот, но во сенка на 122-от настап на струмичанецот минаа уште две простувања.

Станува збор за Крсте Велкоски и Иван Тричковски, кои се меѓу највозрасните во оваа селекција, предводена од капитенот.

Последен пат на клупата на нашата репрезентација седеше и Игор Ангеловски, кој заминува на 31 јули на крајот од својот договор на шест месеци, кој беше продолжен во јанури годинава

.

Qatar 2022