четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

Осум клубови добија лиценци за настап во Европа

Осум клубови добија лиценци за настап во Европа

Како што информираат од ФФМ, Комисијата за лиценцирање ја заврши постапката и им издаде лиценци за евро настап на седум прволигашки клубови и на Силекс за сезоната 2022/23.

Ова значи дека Шкупи, А. Пандев и Шкендија нема да имаат никаков проблем да играат  на евро сцената ова лето, исто како и Силекс или Македонија ЃП кои во петок во финалето во Купот на Македонија ќе го дадат последниот наш европски претставник.

Покрај овие пет клубови, лиценци добија и Работнички, Струга ТЛ и Ренова.

Коронавирус