петок, 27. мај 2022. Вести денес: 120
home Фудбал

Ориги на зима може да го напушти Ливерпул

Ориги на зима може да го напушти Ливерпул

Напаѓачот на Ливерпул, Дивок Ориги може да ги смени клупските бои во јануари, објави „LiverpoolEcho“.

Според изворот, 25-годишниот Белгиец сака да добие поголема минутажа за играње и тоа е причината да размислува за заминување.

Во сезоната 2020/21, Ориги учествуваше на три натпревари за Ливерпул, посигна еден гол и една асистенција.

Transfermarkt.com ја проценува вредноста на напаѓачот на 16 милиони евра.

Коронавирус