среда, 7. декември 2022. Вести денес: 53
home Фудбал

Олмо: Адеми да беше Португалец ќе вредеше 100 милиони евра!

Олмо: Адеми да беше Португалец ќе вредеше 100 милиони евра!

Шпанскиот репрезентативец, Дани Олмо кој му беше соиграч на Аријан Адеми во Динамо Загреб, има големи зборови за нашиот фудбалер.

Пред утрешниот меч меѓу Хрватска и Шпанија тој беше посебно интересен за хрватските медиуми.
Беше прашан за времето во Динамо Загреб, а не пропушти да го пофали Адеми.
„Благодарен сум за секој миг во Динамо Загреб и во Хрватска, а посебна благодарност имам до капитенот Аријан Адеми. Да беше Португалец сега ќе вредеше 100 милиони евра“, речи Олмо.

Qatar 2022