среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 153
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Фудбал

Оливер Кан го прокоментира киксот на Улрих

Оливер Кан го прокоментира киксот на Улрих

Одлучувачки момент веројатно беше катастрофалната грешка на Улрих кој ужасно реагираше по повратната топка од Корентин Толисо и беше директен виновник за вториот гол на Реал Мадрид.

Киксот од 46. минута го прокоментира и легендарниот поранешен чувар на мрежата на Баерн Минхен, Оливер Кан.

„Јасно е дека истовремено имаше две исти замисли, сакаше да ја фати топката со рака, но и да ја избие. Такви работи се случуваат, тоа мене ми се случи против Мадрид по слободниот на Роберто Карлос“- коментираше Кан.

Потоа Германецот истакна како се чувствува во моментов Улрих: „Не сакате да се разбудите следното утро“- одговори Кан.

Очигледно легендарниот Германец многу добро знае што го чека актуелниот прв избор меѓу стативите на Баерн Минхен.