петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 167
home Фудбал

Олимпик Марсеј не се откажува од Балотели

Олимпик Марсеј не се откажува од Балотели

Францускиот фудбалски клуб Олимпик Марсеј ќе ги продолжи преговорите со Балотели за евентуално негов трансфер во зимскиот преоден рок, објави Скај Италија.

Напаѓачот на Ница, може да се пресели во Марсеј доколку се договорат финансиските услови кои беа пречка трансферот да се реализира пред почетокот на оваа сезона.

28-годишниот Италијанец во Ница е од 2016 година.

Пред доаѓањето во Лига 1 „Супер Марио“ настапуваше за Милан, Ливерпул, Манчестер Сити, Интер и Лумецане.