четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Фудбал

Олимпијакос најубедлив во плејофот од ЛШ

Олимпијакос најубедлив во плејофот од ЛШ

Екипата на Олимпијакос ја забележа највисоката победа во последната фаза од квалификациите за фудбалската Лига на шампиони. Во Атина, „црвено-белите“ синоќа го совладаа руски Краснодар со 4:0 и направија голем исчекор кон групната фаза од елитното натпреварување.

Со убава предност од 2:0 се стекна и хрватскиот првак Динамо Загреб против норвешки Розенборг. Цел натпревар кај загрепчани одигра македонскиот репрезентативец Аријан Адеми.

На третиот синоќешен дуел активни 2:2 избори Црвена ѕвезда на гости во Швајцарија кај Јанг бојс.

Резултати на натпреварите играни во вторникот:
Клуж – Спарта Прага 0:1
АПОЕЛ – Ајакс 0:0
ЛАСК – Клуб Бриж 0:1.

Реваншите се закажани за 27 и 28 август.

Парламентарни избори 2020