среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 16
home Фудбал

ОГРОМНА ТРАГЕДИЈА: Почина 5-годишното синче на славниот голман

-Мојот син Санти почина. Замина мирно и спокојно и ја исполни својата мисија во краткиот живот. Ви благодарам на сите на поддршката, напиша Кањизарес.
ОГРОМНА ТРАГЕДИЈА: Почина 5-годишното синче на славниот голман

Шпанскиот голман Сантијаго Кањизарес кој во кариерата ги бранеше боите на Реал Мадрид и одигра над 300 натпревари за Валенсија, објави дека неговиот петгодишен син Сантијаго Џуниор починал денеска.

Веста ја објави неговиот татко на Твитер каде што напиша порака за збогум.

-Мојот син Санти почина. Замина мирно и спокојно и ја исполни својата мисија во краткиот живот. Ви благодарам на сите на поддршката, напиша Кањизарес.

Емотивна порака до малиот Санти имаше и сопругата на Кањизарес, Мајте Гарсија.

-Моја љубов, мој живот, мој ангел. Секогаш ќе живеам и ќе дишам за тебе. Секогаш ќе бидеш дел од мене. Те сакам, напиша мајка му.

Кањизарес во јуни минатата година објави дека син му е тешко болен, а за жал спас не беше пронајден и малиот Санти почина.