сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Официјално Жозе Мурињо е новиот тренер на Рома

Официјално Жозе Мурињо е новиот тренер на Рома

Италијанскиот фудбалски клуб Рома објави дека нов тренер на оваа екипа е Португалецот Жозе Мурињо.

Клубот на социјалните медиуми обелодени оскудна информација дека Мурињо ќе биде предводник на Рома за сезоната 2021/22.

Не се познати деталите од договорот, но со сигурност американските сопственици издвоиле голема сума на пари за годишната плата на Мурињо, која нема да изнесува помалку од десет милиони евра по сезона.

Коронавирус