вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Фудбал

Официјално: УЕФА одлучи за Лигата на Европа

Официјално: УЕФА одлучи за Лигата на Европа

Кампањата во Лигата на Европа ќе се игра преку мини турнир од четвртфиналето, вклучително, а натпреварите ќе бидат само со еден натпревар, одлучи УЕФА.

Судирите ќе се случат од 10 до 21 август на стадионите во Германија – во Келн, Дизелдорф, Дуизбург и Гелзенкирхен. Осминафиналните реванш дуели ќе се играат на 5/6 август.

Два натпревара од осминафиналето не започнаа воопшто – Интер против Хетафе и Севиља против Рома. Конечните победници во овие парови ќе бидат утврдени на само еден натпревар – во Германија.

Градот Гдањск, кој требаше да биде домаќин на финалето оваа сезона, ќе ја има оваа чест во следната кампања

Локални избори 2021