среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 148
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Фудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Мбапе со нов договор во ПСЖ (ВИДЕО)

ОФИЦИЈАЛНО: Мбапе со нов договор во ПСЖ (ВИДЕО)

ПСЖ објави дека Килијан Мбапе го продолжи договорот со нив на уште три години.

Клубот објави дека францускиот репрезентативец ставил потпис на договорот до 30 јуни  2025 година.

Мбапе и Реал минатата недела ги договориле сите детали за условите од договорот, што вклучува и 130 милиони евра како бонус за потписот.

Марка претходно јави дека фудбалерот бил под постојан притисок од владите на Катар и Франција и на крајот одлучил да остане во ПСЖ. Покрај неверојатните понудени услови, Килијан ќе има пресудна улога во изборот на новиот тренер и спортски директор

Коронавирус