среда, 16. октомври 2019. Вести денес: 72
home Фудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Јувентус го претстави новиот тренер на клубот- ова е наследникот на Алегри (ФОТО)

ОФИЦИЈАЛНО: Јувентус го претстави новиот тренер на клубот- ова е наследникот на Алегри (ФОТО)

Италијанскиот првак Јувентус официјално на својата Фејсбук страница објави кој е нивниот нов тренер.

Станува збор за Маурицио Сари кој досега беше менаџер на Челзи.

Тој доаѓа како замена за долгогодишниот тренер на Старата Дама Масимилијано Алегри.