сабота, 29. февруари 2020. Вести денес: 70
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Официјално: Елмас потпиша 5 годишен договор со Наполи (ФОТО)

Официјално: Елмас потпиша 5 годишен договор со Наполи (ФОТО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас и официјално е нов играч на калчолигашот Наполи.

За услугите на Елмас, неговиот веќе поранешен клуб Фенербахче ќе добие 16 милиони евра плус бонуси за презентацијата. Тој потпиша договор за 5 години, кој треба да му носи околу 1,5 милиони евра за сезона.

На Елмас му посака добредојде и првиот човек на клубот, Аурелио Де Лаурентис.