сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 48
home Фудбал

Официјално: Де Роси е фудбалер на Бока Јуниорс (ФОТО)

Официјално: Де Роси е фудбалер на Бока Јуниорс (ФОТО)

Бока Јуниорс го објави долгоочекуваниот трансфер и официјално го привлече поранешниот лидер на Рома, Даниеле де Роси.

Тој потпиша договор со тимот како слободен агент, откако не е познато колку долго ќе трае соработката.

Ветеранот долго време беше поврзуван со аргентинскиот гигант, откако ги преиначи првичните планови за пензија за да заигра на „Ла Бомбонера“.

Де Роси ја помина целата своја кариера во „Вечниот град“, но веќе беше непотребен во неговиот омилен тим, откако не му беше предложен нов договор.

Коронавирус