сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Буфон потпиша за ПСЖ

ОФИЦИЈАЛНО: Буфон потпиша за ПСЖ

Додека целиот фудбалски свет ја чека реализацијата на трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус, големата легенда на овој клуб денеска официјално стана член на францускиот шампион ПСЖ.

Тој во Париз ќе мине две години, а за тој период ќе заработи 16 милиони евра, или 8 милиони по сезона.

За овој трансфер се зборуваше од поодамна, а денеска стана и официјално.

Инаку, Буфон е еден од најдобрите голмани во историјата на фудбалот и вистинска легенда на Јувентус, италијанскиот и светскиот фудбал.

Коронавирус