вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Фудбал

Одреден судијата за првото полуфинале меѓу Франција и Белгија

Одреден судијата за првото полуфинале меѓу Франција и Белгија

Од Светската куќа на фудбалот (ФИФА) го одредија главниот судија за првиот полуфинален натпревар помеѓу Франција и Белгија кој се игра во вторник.

На овој натпревар правдата ќе ја дели Уругваецот Андрес Куња, а помошници ќе му бидат Николас Таран и Маурицио Еспиноза, исто така од Уругвај.