недела, 5. јули 2020. Вести денес: 139
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Фудбал

Одреден судијата за првото полуфинале меѓу Франција и Белгија

Одреден судијата за првото полуфинале меѓу Франција и Белгија

Од Светската куќа на фудбалот (ФИФА) го одредија главниот судија за првиот полуфинален натпревар помеѓу Франција и Белгија кој се игра во вторник.

На овој натпревар правдата ќе ја дели Уругваецот Андрес Куња, а помошници ќе му бидат Николас Таран и Маурицио Еспиноза, исто така од Уругвај.

Парламентарни избори 2020