недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 120
home Фудбал

Одложени сите натпревари во ЛШ и Европа лигата

Одложени сите натпревари во ЛШ и Европа лигата

Европската фудбалска федерација одлучи да ги одложи сите останати натпревари од осминафиналната рунда во Лигата на шампионите и во Европа лигата поради ситуацијата со коронавирусот.

Засега е непознато кога елитниот фудбал ќе се врати на програмата, но потврдено е дека и предвидените термини за четвртфиналните пресметки во двете натпреварувања исто така се одложени.

Коронавирус