петок, 27. мај 2022. Вести денес: 71
Во живо

„Промените се случуваат, секогаш со народот“ во Општина Гази Баба

home Фудбал

Одложени натпреварите од Првата и Вторите лиги во македонскиот фудбалски шампионат

Одложени натпреварите од Првата и Вторите лиги во македонскиот фудбалски шампионат

Комисијата за натпреварување во рамки на Фудбалската федерација на Македонија информира дека поради измени на Протоколот за спроведување мерки за заштита од „Ковид 19“ и стапување на сила на Општиот Протокол за организирање на натпревари,  натпреварите од 11. коло на Прва МФЛ и 10. коло на Втора МФЛ – Исток и Запад кои требаше да се одиграат на 31.10.2020. (сабота) и 01.11.2020. (недела), се одложуваат.

Средбите што беа предвидени да се играат утре и в недела се пренасочуваат за одигрување на 07.11.2020. (сабота) – 11. коло од Прва МФЛ и 10. коло, Втора МФЛ – Исток и Запад на 08.11.2020 (недела), објавено е на веб-страницата на ФФМ.

Коронавирус