вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 65
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Фудбал

Одлична вест за фановите на Роналдо и Јувентус

Одлична вест за фановите на Роналдо и Јувентус

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо нема да го напушти клубот од Торино, пишува „АС“. Според публикацијата, 35-годишниот Португалец ќе го заврши договорот со клубот, кој истекува во 2022 година.

Во медиумите имаше извештаи дека Јувентус и ги понудил на Барселона правата на Португалецот, но од опкружувањето на играчот ги нарекоа овие информации лага. Тие исто така коментираа дека Роналдо е задоволен од условите што му се дадени во Италија.

Минатата сезона напаѓачот одигра 46 натпревари за „бјанконерите“, постигнувајќи 37 голови и 5 асистенции. Роналдо премина во Јувентус од Реал Мадрид, каде играше 9 години, во летото 2018 година за сума од 117 милиони евра.