сабота, 28. март 2020. Вести денес: 35
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Одлична идеја: Млад голман пронајде начин како да тренира во изолација (ВИДЕО)

Одлична идеја: Млад голман пронајде начин како да тренира во изолација (ВИДЕО)

Во моментите кога властите препорачуваат да се седи дома, поради ширењето на коронавирусот, можеби најтешко оваа одлука им паѓа на спортистите.

Не само затоа што сите првенства и турнири се суспендирани, туку затоа што треба да бараат алтернативни начини како да ја одржуваат својата форма. Одлична идеја смисли мал голман, кој иако е сам дома, успеа да пронајде начин како да продолжи со тренинзите, со помош на оградата до својот двор.

Како младиот голман тренира во изолација:

Видеото од тренинзите на младиот чувар на мрежата веднаш стана хит на социјалните мрежи и сигурно во иднина овој метод на тренинзи ќе го применат уште голем број на голмани.

извор: gol.mk