понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 16
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Од затвор замина во луксуз: На ова место Роналдињо ќе го помине домашниот притвор (ФОТО)

Од затвор замина во луксуз: На ова место Роналдињо ќе го помине домашниот притвор (ФОТО)

После еден месец поминат во притвор бразилскиот славен фудбалер Роналдињо вчера беше пуштен од парагвајскиот затвор со кауција од 1.6 милиони евра.

Роналдињо е пуштен од притвор, но проблемите за него не се завршени затоа што тој сега ќе биде во домашен притвор каде што ќе го чека судењето. Сепак, условите во домашниот притвор за разлика од оние во затворот се многу поразлични и подобри.

Во домашен притвор заедно со Роналдињо ќе биде и неговиот брат

На социјалните мрежи се појавија и фотографии од изгледот на хотелот во Парагвај во кој тој ќе го минува времето.

Коронавирус