четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Фудбал

Од ПСЖ на „Олд Трафорд“: Бразилецот се сели во Јунајтед за 25 милиони евра

Од ПСЖ на „Олд Трафорд“: Бразилецот се сели во Јунајтед за 25 милиони евра

Еден од најголемите трансфери во зимскиот преоден рок ќе се случи на релаација ПСЖ-Манчестер Јунајтед, тврди француски Канал Плус.

Двата клуба наводно се многу блиску до договор, Лукас Моура за 25 милиони евра да стане дел од „Црвените ѓаволи“.

По доаѓањето на Нејмар и Мбапе во ПСЖ, Бразилецот нема голема минутажа и сака да го напушти клубот.

Според Канал Плус играчот треба уште да ги договори личните услови пред да го официјализира трансферот.

Коронавирус