четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 171
home Фудбал

Очекувано: Салах е играчот на месецот

Очекувано: Салах е играчот на месецот

Фудбалерот на Ливерпул, Мо Салах е најдобар играч во Премиер лигата за месец март.

Репрезентативецот на Египет по четврти пат ја добива оваа титула сезонава, тоа претходно се случи во декември, ноември и февруари.

Салах е најдобриот стрелец во лигатас о 29 погодоци, а во март за дресот на Ливерпул постигна шест.

Коронавирус