вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 19
home Фудбал

Очајот на Милан продолжи: Лацио после 30 години го совлада Милан на Сан Сиро (ВИДЕО)

Очајот на Милан продолжи: Лацио после 30 години го совлада Милан на Сан Сиро (ВИДЕО)

Милан уште еднаш ги разочара своите фанови откако покажа немоќ и против Лацио и заслужено го загуби натпреварот и тоа на домашен терен.

Лацио поведе уште во 25. минута со убав гол на Имобиле со глава, само три минути подоцна Бастос си постигна автогол за изедначување на резултатот 1:1.

Во 83. минута Кореа постигна гол за ново водство на Лацио кое овој пат значеше и победа за гостите.

Лацио за прв пат по 30 години го совлада Милан на Сан Сиро.