среда, 30. септември 2020. Вести денес: 113
home Фудбал

Очајниот слободен удар на петтиот најскап фудбалер во историјата на Јунајтед (ВИДЕО)

Очајниот слободен удар на петтиот најскап фудбалер во историјата на Јунајтед (ВИДЕО)

Фред за кого Манчестер Јунајтед во 2018 година плати дури 60 милиони евра се смета за еден од најпреценетите фудбалери, со таа сума тој е петтиот најскап во историјата на еден од најголемите клубови во светот.

Овој фудбалер не игра ниту приближно како што би требало за таа сума, а вчера во финишот против Арсенал имаше еден очајно изведен слободен удар.

Колку лош беше слободниот удар најдобро зборува реакцијата на Солскјер.

Коронавирус