понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 0
home Фудбал

Очајна и тажна: Колинда жестоко навиваше за фудбалерите, па покажа како вистински се плаче за репрезентацијата! (ФОТО)

Очајна и тажна: Колинда жестоко навиваше за фудбалерите, па покажа како вистински се плаче за репрезентацијата! (ФОТО)
ФОТО: Sanjin Strukic/PIXSELL

Меѓу 1.500-те навивачи на Хрватска за време на квалификацискиот меч помеѓу Унгарија и Хрватска вчеравечер во Будимпешта беше и претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ.

Иако многумина велат дека таа била во работна посета на Унгарија, цело попладне и вечер Колинда се фотографирала со навивачите и навивала за хрватските фудбалери, пишуваат хрватските медиуми.

Таа за време на натпреварот се растажи и започна да плаче откако виде дека се мали шансите за победа на нејзините миленици.

Но, потоа жестоко навиваше и се обиде да ги мотивира играчите.

Коронавирус