недела, 29. март 2020. Вести денес: 41
Во живо

Во 12 часот прес-конференција на Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ

home Фудбал

Обрадовиќ со семејството ќе се врати од Турција во Србија

Обрадовиќ со семејството ќе се врати од Турција во Србија

Тренерот на Фенербахче, Жељко Обрадовиќ и неговото семејство ќе се вратат од Турција во Србија.

Обрадовиќ ќе лета за Србија со специјален лет организиран од владата на земјата наменет за своите граѓани од Турција.

Сезоната во Евролигата е суспендирана поради коронавирус.

Трофејниот српски тренер во неколку наврати одби да го продолжи договорот со Фенербахче. Се шпекулира дека Обрадовиќ следната сезона повтроно ќе го предводи Панатинаикос.