петок, 30. септември 2022. Вести денес: 146
home Фудбал

Обложувалниците „горат“: Квотите намалени, Конте добива отказ

Обложувалниците „горат“: Квотите намалени, Конте добива отказ

Италијанскиот стручњак Антонио Конте успеа да стигне до трофејот во Премиер лигата во својата прва сезона на клупата на Челзи, но сега е на работ на отказ откако „сините“ примија седум гола на последните два натпревара.

Се чини дека раководството на Челзи го загуби трпението по поразите од Борнмут (3:0) и синоќа од Вотфорд со 4:1.

Конте е под голем притисок, интензивно се шпекулира за негово отпуштање, а во прилог на тоа е и фактот што британските обложувалници целосно ги намалија квотите за заминување на Италијанецот од „Стемфорд Бриџ“.

Некои обложувалници се сигруни дека Конте во следните 24 часа ќе добие отказ па забранија секакви уплати за таков развој на настаните во таборот на актуелниот англиски шампион.

Коронавирус