среда, 29. март 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Обложувач од Сараево направи неверојатна работа: Зема огромна добивка и целата ја вложи дека Хрватска ќе стане првак

Обложувач од Сараево направи неверојатна работа: Зема огромна добивка и целата ја вложи дека Хрватска ќе стане првак

Еден обложувач од Сараево не ни предосетувал дека овие денови ќе брои убави пари, но малку би можеле да претпостават дека тој нема да земе ниту евро од добивката.

Малку кој се надевал дека репрезентацијата на Хрватска ќе избори финале на Мундијалот во Русија, па така ниту непознатиот обложувач од Сараево кој се обложил на коцкестите.

Пред почетокот на Светското првенство тој улатил две илјади евра, така што сега има нешто повеќе од 40.000 евра.

Но, обложувачката мака е преголема, па парите тој не ги ставил во џеб, туку повторно ги вложил на Хрватска.

Останува да видиме што ќе се случи во недела, па да видиме дали овој човек од Сараево ќе се радува или ќе тагува.

loading...