вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 111
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Фудбал

Обамејанг сака да замине во Барселона

Обамејанг сака да замине во Барселона

Фудбалерот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг има намера да ја  продолжи кариера во Барселона.

Каталонците, пак, беа заинтересирани за 30-годишниот Габонез уште во јануари и се уште ја разгледуваат оваа опција, пренесе „Sport.es“.

Според изворот, во прилог на овој трансфер е и фактот дека роднините на Обамејанг веќе неколку месеци живеат во еден од крајбрежните градови во близина на Барселона.

Коронавирус