понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 139
home Фудбал

Ново шоу на Тицијано, видете како го прослави голот за победа на Милан над Лацио (Видео)

Ново шоу на Тицијано, видете како го прослави голот за победа на Милан над Лацио (Видео)

Водителот урлаше „Тео, Тео, со глава, фала Тео, фала Реал Мадрид“.

Легендарниот италијански ТВ-водител Тицијално Крудели, кој е познат како голем навивач на Милан, секогаш успева да ги насмее луѓето кои го гледаат и го слушаат како ги прославува головите и победите на неговиот омилен тим.

Секако, и синоќа Тицијано „експлодираше“ кога Тео Ернандес даде гол со глава во 92-рата минута за победа од 3-2 над Лацио. Откако Тео даде гол за победа и го врати Милан на прво место, Тицијано од радост речиси не знаеше што да каже, па постојано го извикуваше името на фудбалерот, го имитираше како ја удрил топката, а му се заблагодари и на Реал Мадрид ,кој го позајми левиот бек во Милан.

Коронавирус