четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 39
home Фудбал

Нови двајца играчи на „росонерите“ се позитивни на Ковид-19

Нови двајца играчи на „росонерите“ се позитивни на Ковид-19

Офанзивецот Тео Хернандез и главниот плејмејкер на тимот, Хакан Чалханоглу се двајцата нови играчи на Милан кои што се позитивни на коронавирусот.На тестирањето денеска пред мечот со Калјари, тие испаднале позитивни.

– Сите останати фудбалери беа негативни, но Чалханоглу и Хернандез се позитивни и веднаш заминаа во самоизолација. Двајцата фудбалери не покажуваат никакви симптоми на болеста, објави Милан на официјалната веб-страница.

 

Коронавирус