среда, 28. септември 2022. Вести денес: 166
home Фудбал

Нова трансфер бомба: Икарди ги поминал медицинските прегледи во Реал, станува „крал“

Нова трансфер бомба: Икарди ги поминал медицинските прегледи во Реал, станува „крал“

Капитенот на Интер, Мауро Икарди го засилува Реал Мадрид. Британски „Дејли Експрес“ тврди дека Икради веќе ги поминал медицинските прегледи во Мадрид.

„Дејли Експрес“ утрово лиферуваше вистинска трансфер бомба, според која аргентинскиот напаѓач ќе стане „крал“ и ќе го облече дресот на Реал Мадрид.

Трансферот на Икарди во Реал ќе изнесува 110 милиони евра, односно колку што е откупната клаузула на напаѓачот.

Информацијата за трансферот на Икарди утрово ја пренесуваат сите релевантни спортски медиуми од Апенините.

Коронавирус