вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 156
home Фудбал

НОВА ТРАГЕДИЈА: Уште еден фудбалер почина среде натпревар- се онесвестил во 7-та минута

НОВА ТРАГЕДИЈА: Уште еден фудбалер почина среде натпревар- се онесвестил во 7-та минута

На натпревар од Третата хрватска фудбалска лига помеѓу екипите на Марсонија и Славонија, кој се играше во Славонски Брод, домашниот играч Б.Б (26) се онесвестил и подоцна починал во болница.

„Сѐ се случил во седмата минута, беше помеѓу двајца противнички играчи и падна на тревникот. Лекарите веднаш повикаа брза помош, се обидоа да го реанимираат. Сите сме во шок, цела соблекувална плаче. Лекарите ни кажаа дека му пукнала срцевата аорта“, изјавил фудбалер на Марсонија за „24сата“.