недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 63
home Фудбал

Нова драма во семејството на Икер, десетина дена по срцевиот удар

Нова драма во семејството на Икер, десетина дена по срцевиот удар

Не минаа ниту цели три седмици од срцевиот удар што го преживеа Икер Касилјас, а шпанскиот голман и неговото семејство се соочија со нов шок – сопругата Сара Карбонеро експресно била оперирана откако и бил дијагностициран канцер.

Информацијата ја обелодени самата Сара, пишувајќи подолг пост на својот инстаграм-профил.

„Се уште се немавме опоравено од стравот, а животот повторно донесе изненадување. Овојпат преку мене, зборот од шест букви што се уште се мачам да го напишам. Пред неколку дена бев на преглед и докторот ми откри малиген тумор. Веднаш бев оперирана, хируршкиот зафат мина многу добро и за среќа болеста беше забележана во рана фаза. Се уште ме очекуваат неколку месеци борба, продолжувам со третманите и убедена сум дека се ќе се заврши добро, дека ќе има хепиенд. Сметам на поддршката од семејството и пријателите и фантастичниот медицински тим“ – напиша Сара Карбонеро.

Коронавирус