вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Фудбал

Нов случај на ковид-19 во Барселона пред дербито со Баерн Минхен! (ФОТО)

Нов случај на ковид-19 во Барселона пред дербито со Баерн Минхен! (ФОТО)

Барселона објави на социјалните мрежи дека Самуел Умтити е позитивен на коронавирус. Французинот немал никакви симптоми, но по тестирањето било потврдено дека е заразен со вирусот.

Пред две дена вирусот беше откриен и кај Жан-КлерТодибо, а треба да се спомене дека ниту еден од овие двајца фудбалери не е меѓу патниците за Лисабон, каде што Барселона вечерва го игра мечот од четвртфиналето против Баерн Минхен.