вторник, 6. јуни 2023. Вести денес: 152
home Фудбал

Нов шок за Јувентус, Кјелини го очекува санкција (ВИДЕО)

Нов шок за Јувентус, Кјелини го очекува санкција (ВИДЕО)

Фудбалерите на Јувентус не можеа да се помират со досудениот пенал за Реал Мадрид во судиското надополнување.

Голманот Џанлуиџи Буфон доби црвен картон, а допрва го очекува казна и Џорџо Кјелини кој имаше вербална расправа со Варан и интересна гестикулација.

Кјелини на Рафаел Варан му гестикулираше со раката дека Реал Мадрид го потплатил главниот судија Мајкл Оливер со намера да поминат во полуфинале.

По овој потег сигурно дека Европската фудбалска федерација (УЕФА) ќе излезе со реакција и ќе го санкционира таквото однесување на Кјелини.