понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 30
home Фудбал

Ноер за можно откажување од плата: Фудбалерите размислуваат за тоа како најдобро да се справат со ситуацијата

Ноер за можно откажување од плата: Фудбалерите размислуваат за тоа како најдобро да се справат со ситуацијата

Капитенот на Баерн Минхен, Мануел Нојер зборуваше за можното откажување на фудбалерите од Бундеслигата од платата за време на суспензијата на германскиот шампионат поради коронавирус.

-Како и секое друго лице во ова време, јас и другите играчи размислуваме за тоа како најдобро да се справиме со ситуацијата, истакна Ноер.

Претходно, премиерот на сојузната држава Баварија, Маркус Зедер, предложи откажување од платата.

Локални избори 2021