сабота, 17. април 2021. Вести денес: 16
home Фудбал

Ноер прогласен за најдобар играч во финалето на Лига на шампиони

Ноер прогласен за најдобар играч во финалето на Лига на шампиони

Европската фудбалска асоцијација – УЕФА го прогласи голманот на Баерн Минхен, Мануел Ноер за најдобар играч во финалето на Лигата на шампионите.

Баерн во неделата го совлада ПСЖ со 1:0 и по шести пат стана европски шампион.

Ноер победи во конкуренција на соиграчите Кингсли Коман и Тиаго Алкантара, како и дефанзивецот на ПСЖ, Маркинонс. 

Коронавирус