понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 78
home Фудбал

Њукасл е подготвен да плати 60 милиони евра за Бејл

Њукасл е подготвен да плати 60 милиони евра за Бејл

Премиерлигашот Њукасл сака летово да го врати во шампионатот на Англија, напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл.

Според „Марка“, англискиот клуб, кој ќе има нов сопственик од Саудиска Арабија, е подготвен да плати 60 милиони евра за 30-годишниот Велшанец.

Договорот на Бејл со Реал истекува летото 2022 година.

„Трансфермаркет“, го проценува Бејл на 40 милиони евра. Оваа сезона, Велшанецот одигра 17 натпревари, постигна два гола и направи две асистенции.

Коронавирус