петок, 17. септември 2021. Вести денес: 5
home Фудбал

Ниту за 130 милиони евра: Интер не се разделува од Лукаку

Ниту за 130 милиони евра: Интер не се разделува од Лукаку

Премиерлигашот Челзи е подготвен да плати 130 милиони евра за враќање на напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку.

Според „Фудбал Италија“, Интер ги одбил лондонци, бидејќи не се подготвени да се разделат со играчот ова лето. Беше соопштено дека Интер бил контактиран и од Манчестер сити.

Минатата сезона, 28-годишниот Лукаку одигра 44 натпревари за Интер на сите натпреварувања, на кои постигна 30 гола и забележа 10 асистенции.  (МИА)

Коронавирус